Podstawowa Opieka Zdrowotna - sobolew ultramedicor

Przejdź do treści

Menu główne:

Podstawowa Opieka Zdrowotna


Lekarze podstawowej opieki Zdrowotnej.
Lekarz podstawowej opieki zdrowotnej, realizuje opiekę lekarską nad Pacjentem w zakresie udzielanych przez niego świadczeń opieki zdrowotnej. Decyduje o diagnostyce, sposobach leczenia, kierowaniu pacjentów do poradni specjalistycznych, także o objęciu leczeniem szpitalnym. Do kompetencji lekarza POZ należy także wnioskowanie o leczenie uzdrowiskowe, niektóre przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze. Ponad to realizuje zadania z obszaru profilaktyki i promocji zdrowia, jest odpowiedzialny za wykonywanie szczepień ochronnych w tym także szczepień u dzieci i młodzieży szkolnej oraz przeprowadzanie profilaktycznych badań lekarskich (bilansów zdrowia)
Pielęgniarki środowiskowo rodzinne
współpracują z lekarzami podstawowej opieki zdrowotnej, wypełniają funkcje pielęgniarskie wobec rodziny, jej członków, w środowisku ich zamieszkania w sytuacji zdrowia, choroby i niepełnosprawności.Podejmują decyzje i są odpowiedzialna za ich konsekwencje.
Położne środowiskowo rodzinne
współpracują z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, realizują zadania z zakresu opieki nad rodziną i opieki nad dzieckiem.
 
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego